10 świetnych aplikacji muzycznych na Androida i iOS

przez | Listopad 13, 2018

Spośród wszystkich typów aplikacji na smartfona tymi najchętniej ściąganymi są gry. Zaraz na drugiej pozycji znajdują się apki muzyczne. Popularna jest także aplikacja sportowa, która pisze o wiadomościach sportowych, o których możesz przeczytać więcej tutaj, ale gry są na pierwszym miejscu. Które z nich warto pobrać? Oto 10 interesujących propozycji dla wszystkich fanów muzyki.

Spotify

Jest to typowa aplikacja muzyczna, która cieszy się olbrzymią popularnością. Niezwykle prosta w obsłudze, a biblioteka muzyczna, którą tam znajdziemy jest wprost gigantyczna. Spotify to ponad 30 milionów utworów w bazie oraz 83 milionów użytkowników wersji płatnej. Tych, którzy korzystają z apki bezpłatnie jest więcej, jednak możliwości użytkowników wersji abonamentowej są bardziej rozbudowane: słuchanie muzyki i zapisywanie ulubionych kawałków offline, tworzenie swoich playlist i nie tylko – i to bez oglądania reklam z wersji darmowej.

Pandora

Jest to aplikacja, która przywodzi na myśl coś na kształt stacji radiowej. Wystarczy wpisać nazwę zespołu lub artystę, gatunek czy po prostu tytuł piosenki, a Pandora stworzy listę kawałków specjalnie dla użytkownika. Im częściej korzystasz z apli, tym lepiej rozumie ona Twój gust i lepiej dopasowuje do niego kolejne listy. To świetna aplikacja dla tych, którzy lubią odkrywać nową muzykę.

MusiXmatch

W odróżnieniu od poprzednich aplikacji, ta nie służy jedynie do słuchania muzyki. Jej głównym przeznaczeniem jest rozpoznawanie, znajdowanie i katalogowanie tekstów utworów. Najciekawszą jej funkcją jest rozpoznawanie „ze słuchu”: wystarczy kilka chwil, by MusiXmatch rozpoznał, jaki utwór słyszy.

SoundCloud

Kolejną ciekawą i dobrze znaną aplikacją jest SoundCloud. Jest to jednak coś więcej, niż apka do słuchania muzyki, a bardziej platforma społecznościowa z nagraniami. Znaleźć tu można muzykę wielu początkujących twórców. Tworzymy tu swój profil z playlistami i możemy udostępniać je swoim znajomym. Oprócz tego SoundCloud umożliwia też tworzenie własnej muzyki.

Vevo

Vevo to znana apka, która koncentruje się na teledyskach, koncertach i transmisjach z muzycznych wydarzeń. Użytkownik ma dostęp do ogromnego katalogu zarówno najnowszych, jak i starszych klipów i artystów: ponad 75 000 teledysków i 21 000 twórców. Wszystko w jakości HD.

TuneIn Radio

To aplikacja do słuchania rozgłośni radiowych z całego świata. W bazie zawiera się ponad 70 tysięcy stacji radiowych na żywo,a także ponad 2 miliony dodatkowych materiałów: koncertów, podcastów, oraz różnych audycji rozrywkowych. Aplikacja jest bezpłatna, niestety – tylko na smartfony z systemem iOS.

SongPop

Song Pop to połączenie apki muzycznej i gry – w zasadzie muzyczna gra. Polega ona na odgadywaniu różnych hitów muzycznych, podzielonych na kategorie. W każdej rundzie chodzi o jak najszybsze odgadnięcie pięciu piosenek z kategorii wybranej przez przeciwnika. Nagrodą za wygraną są “monety”, wymienialne na playlisty. Możemy grać samodzielnie lub zapraszać znajomych z Facebooka.

Band Of The Day

To aplikacja dla wszystkich, którzy lubią muzyczne nowości. Każdego dnia serwuje nam porcję nowych kawałków od niszowych artystów. Oprócz tego, dostajemy też porcję newsów o zespole –  zdjęcia, klipy, wiadomości o płytach. Apka sama stworzy dla nas składankę z najlepiej ocenianymi utworami danego artysty.

Songkick Concerts

Apka Songkick Concerts przyda się każdemu, kto lubi muzykę na żywo. Jest to kalendarz imprez muzycznych, które program tworzy na podstawie muzyki zapisanej w pamięci naszego smartfona. Podaje nam przydatne informacje, jak miejsce i data koncertu, czy ceny biletów.

TuneWiki

To kolejna aplikacja do rozpoznawania muzyki, ale znacznie bardziej rozbudowana, niż MusiXMatch. Pozwala nie tylko synchronizować teksty, ale też wyświetlać je na ekranie komputera lub tłumaczyć na ponad 40 języków.