Aplikacje, które ułatwiają podróżowanie

przez | Październik 5, 2019

W dzisiejszych czasach podróżowanie jest znacznie prostsze, niż dawniej. Na przykład dla wielu ludzi w Polsce, którzy tego nie lubią, ale chcą doświadczyć czegoś nowego, na przykład ekscytującej gry kasynowej, aplikacje i strony internetowe takie jak betdnia.pl mogą pomóc. Dla tych, którzy lubią przygody, aplikacje podróżne są najlepszą rzeczą! Internet oraz wiele dogodnych, dostępnych i zróżnicowanych cenowo środków transportu sprawia, że łatwo odnajdziemy się w dalekich miejscach. Bardzo przydatne okazują się także przeróżne aplikacje, stworzone specjalnie z myślą o zagranicznych wojażach.

Większość z nas wybierając się w podróż już na początku zaczyna zbierać wszelkie informacje o miejscu, do którego się udaje. Bardziej tradycyjni fani wypraw kupują przewodniki, by mieć w nich również formę pamiątki. Fani nowoczesnych technologii od razu zaczynają pobierać aplikacje, które ich zdaniem są przydatne nie tylko do planowania podróży, ale także do otrzymywania informacji o bieżących wydarzeniach. Ale oczywiście różnorodność apek, które mogą się przydać wszystkim miłośnikom podróży, jest znacznie większa. W końcu wyjazdy to nie tylko samo bycie “na miejscu”, ale i przygotowanie do wyjazdu, zakup biletu czy “ogarnięcie” różnych formalnych spraw. Jest wiele ciekawych aplikacji, które nam w tym bardzo pomogą. Na przykład, jeśli interesuje Cię jazda na nartach, możesz poszukać informacji na ten temat na stronach takich jak nadmorski24.pl lub pobrać aplikację, która pokazuje najlepsze miejsca na nartach na świecie!

Na etapie szukania taniego lotu

Część aplikacji przeznaczonych jest stricte do wyszukiwania dobrych ofert biletowych i promocji u różnych przewoźników. Jedną z takich apek jest popularny już Kayak, dostępny na smartfony z Androidem oraz iOS. Kayak umożliwia wygodne śledzenie cen. Wystarczy jedno kliknięcie, by drogą mailową otrzymywać alerty cenowe lotów w różnych liniach lotniczych. Ponadto, apka pozwala zapisywać wybrane loty i porównywać zmieniające się ceny. To jednak nie jedyne, co daje Kayak. Z jego pomocą już po wybraniu lotu i dokonaniu rezerwacji w jednym miejscu mamy dostęp do wszystkich informacji o zabukowanych przez nas lotach – z dokładnymi datami i godzinami, a także numerami potwierdzeń i wszystkimi potrzebnymi danymi. W ten sposób z jednego miejsca mamy dostęp do wszystkich rezerwacji, co pozwala uniknąć gorączkowego przeglądania kilku maili z rezerwacjami.

Przeliczanie cen

Jadąc w miejsce, w którym będziemy się posługiwać obcą walutą – a niekiedy nawet kilkoma – zwykle chcemy orientować się, jak dużo wydajemy na dane produkty i ile płacimy za hotel czy posiłek w restauracji. Wiemy mniej więcej, ile kosztuje dana waluta i możemy wszystkie wydatki w przybliżeniu określić. Jednak komu się chce robić to wielokrotnie w ciągu dnia, zwłaszcza kiedy lokalne ceny są wyrażane w setkach czy tysiącach, a dla nas to kilka czy kilkanaście złotych? Wtedy z pomocą przychodzi apka do przeliczania cen – XE Currency na iOS i Androida.

W trybie online na bieżąco porównuje ceny po kursach aktualizowanych co minutę, a kiedy nie mamy dostępu do sieci pracuje również offline i korzysta z ostatniego zapisanego kursu.

Poruszanie się po okolicy

Nawet mając świetny zmysł podróżniczy i umiejąc się odnaleźć w całkiem obcym nam miejscu, na pewno ułatwimy sobie sprawę, korzystając z odpowiedniej aplikacji. Citymapper pokaże nam zarówno wszelkie trasy spacerowe, jak i pomoże odczytać wszelkie oznaczenia systemu miejskiej komunikacji. Do tego sprawdzi godziny odjazdów różnych środków transportu i pomoże zaplanować przejazdy po mieście. Aplikacja działa również offline. Pozwala zapisać rozkłady wybranych przez nas linii.

Kiedy brakuje internetu

Zdarza się, że chcemy (lub po prostu musimy) skorzystać z internetu dostępnego na miejscu. Aplikacja WiFi Anywhere pomaga nam wyszukać darmowe hotspoty, znajdujące się w okolicy. Nie tylko podpowie, gdzie można ich szukać, ale też przetestuje szybkość i bezpieczeństwo dostępnych sieci.

Do you speak English, czyli zrozumienie języka

Ok, choć większośc obieżyświatów raczej posługuje się angielskim bez problemu, to jednak z innymi językami może być problem – zwłaszcza gdy wybieramy się do miejsca, którego mieszkańcy mówią na przykład po hiszpańsku i słabo władają innym. Wtedy przyda się tłumacz Google na iOS i Androida, którym możemy tłumaczyć na przykład informacje o obiektach, zabytkach, czy inne informacje dla turystów. Działa także offline. Pobierz język, wyceluj aparat w tekst, a apka przetłumaczy za Ciebie.