Największe festiwale muzyczne w Makao

przez | Grudzień 20, 2019

Chiński region administracyjny Makao to wyjątkowe miejsce, w którym połączyły się kultury wschodnia i europejska. Obecnie jest to jeden z najbogatszych rejonów na świecie, którego siłą napędową są hazard oraz turystyka. Każdego roku miejsce blisko 15 milionów turystów, którzy ściągają tu, by podziwiać wspaniałe zabytki oraz oryginalną kulturę, powstałą przez wieki mieszania się tradycji chińskiej i portugalskiej oraz nakładania różnych systemów religijnych. Ta kulturalna wyjątkowość spowodowała, że w Makao organizowanych jest wiele festiwali muzycznych oraz wydarzeń kulturalnych. Jest tam wiele zajęć sportowych i sportowych, które przyciągają wiele osób, szczególnie tych z Polski, którzy uwielbiają oglądać sport (jeśli jesteś ciekawy ich sukcesu w tych zajęciach, kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji). Oto niektóre z najważniejszych działań.

Obchody Nowego Roku

Jednym z najbardziej znanych i największych festiwali, jakie odbywają się w Makau, ale i w całych Chinach, jest ten związany z obchodami Nowego Roku w tradycyjnym chińskim kalendarzu. Odbywa się on w lutym, a na tę okazję ściąga tu bardzo wielu turystów. Nic dziwnego, bo oglądanie tak znanego wydarzenia muzycznego i kulturalnego to prawdziwa gratka dla wielbicieli chińskiej kultury. Nigdzie indziej na świecie nie wygląda to tak spektakularnie, jak właśnie w Chinach. A jeśli weźmiemy do tego nietypową mieszankę kulturową Makau, to otrzymamy przepiękny, kolorowy festiwal, w którym naprawdę warto uczestniczyć.

O doniosłości tego wydarzenia świadczy fakt, że obchody jego trwają aż piętnaście dni, a pierwsze trzy dni roku są wolne od pracy. Przygotowania do obchodów trwają wiele tygodni, a kulminacyjnym momentem całego wydarzenia jest wielka feta na ulicach miasta, gdzie tysiące ludzi przy dźwiękach muzyki i strzelających fajerwerków bawią się do białego rana.

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Makau

To jedno z największych wydarzeń typowo muzycznych w Makau i jednocześnie jedna z najważniejszych imprez kulturalnych w tej części Chin. Odbywa się ono już od wielu lat – zawsze jesienią. Ostatnia edycja, która miała miejsce w 2018 roku, była już trzydziestą drugą.

Macao International Music Festival nie jest festiwalem muzyki rozrywkowej, jednak cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a bilety na wydarzenie zawsze niemal całkowicie się wyprzedają. Program imprezy obejmuje koncerty operowe, występy lokalnych młodych artystów, koncerty orkiestr, występy jazzowe i nie tylko. Ponadto, poza występami odbywają się różnego typu wykłady, wystawy, konferencje, panele i warsztaty – na przykład komponowania muzyki dla dzieci.

MIMF jest bardzo ważnym wydarzeniem muzycznym, które trwa cały miesiąc i cieszy się olbrzymią renomą. Nadchodzaca edycja odbywać się będzie od 4 października do 3 listopada 2019.

Hush! Full music

Jest to festiwal stworzony z myślą o fanach współczesnej muzyki rozrywkowej. To wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się na plaży. Cieszy się ono sporym zainteresowaniem, o czym świadczy ponad 10-letnia już jego historia. Każdego roku jest to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych. W ramach dwudniowego festiwalu na scenie pojawia się kilkadziesiąt gwiazd lokalnej muzyki oraz artystów z zagranicy. Przekrój muzyczny Hush! Full music jest bardzo zróżnicowany. Zobaczyć tu można występy przedstawicieli wielu gatunków, jak rock, metal, pop, czy muzyka elektroniczna.

To tylko niektóre z wielu ciekawych wydarzeń w Makau. Pełen kalendarz znaleźć można na specjalnej rządowej stronie internetowej macaotourism.gov.mo.