Największe festiwale muzyczne w Makao

przez | Grudzień 20, 2019

Chiński region administracyjny Makao to wyjątkowe miejsce, w którym połączyły się kultury wschodnia i europejska. Obecnie jest to jeden z najbogatszych rejonów na świecie, którego siłą napędową są hazard oraz turystyka. Każdego roku miejsce blisko 15 milionów turystów, którzy ściągają tu, by podziwiać wspaniałe zabytki oraz oryginalną kulturę, i ciesz się kupowaniem pamiątek i oryginalnych produktów, powstałą przez wieki mieszania się tradycji chińskiej i portugalskiej oraz nakładania różnych systemów religijnych. Ta kulturalna wyjątkowość spowodowała, że w Makao organizowanych jest wiele festiwali muzycznych oraz wydarzeń kulturalnych. Jest tam wiele zajęć sportowych i sportowych, które przyciągają wiele osób, szczególnie tych z Polski, którzy uwielbiają oglądać sport (jeśli jesteś ciekawy ich sukcesu w tych zajęciach, kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji). Oto niektóre z najważniejszych działań.

Obchody Nowego Roku

Jednym z najbardziej znanych i największych festiwali, jakie odbywają się w Makau, ale i w całych Chinach, jest ten związany z obchodami Nowego Roku w tradycyjnym chińskim kalendarzu. Odbywa się on w lutym, a na tę okazję ściąga tu bardzo wielu turystów. Nic dziwnego, bo oglądanie tak znanego wydarzenia muzycznego i kulturalnego to prawdziwa gratka dla wielbicieli chińskiej kultury. Nigdzie indziej na świecie nie wygląda to tak spektakularnie, jak właśnie w Chinach. A jeśli weźmiemy do tego nietypową mieszankę kulturową Makau, to otrzymamy przepiękny, kolorowy festiwal, w którym naprawdę warto uczestniczyć.

O doniosłości tego wydarzenia świadczy fakt, że obchody jego trwają aż piętnaście dni, a pierwsze trzy dni roku są wolne od pracy. Przygotowania do obchodów trwają wiele tygodni, a kulminacyjnym momentem całego wydarzenia jest wielka feta na ulicach miasta, gdzie tysiące ludzi przy dźwiękach muzyki i strzelających fajerwerków bawią się do białego rana.

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Makau

To jedno z największych wydarzeń typowo muzycznych w Makau i jednocześnie jedna z najważniejszych imprez kulturalnych w tej części Chin. Odbywa się ono już od wielu lat – zawsze jesienią. Ostatnia edycja, która miała miejsce w 2018 roku, była już trzydziestą drugą.

Macao International Music Festival nie jest festiwalem muzyki rozrywkowej, jednak cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a bilety na wydarzenie zawsze niemal całkowicie się wyprzedają. Program imprezy obejmuje koncerty operowe, występy lokalnych młodych artystów, koncerty orkiestr, występy jazzowe i nie tylko. Ponadto, poza występami odbywają się różnego typu wykłady, wystawy, konferencje, panele i warsztaty – na przykład komponowania muzyki dla dzieci.

MIMF jest bardzo ważnym wydarzeniem muzycznym, które trwa cały miesiąc i cieszy się olbrzymią renomą. Nadchodzaca edycja odbywać się będzie od 4 października do 3 listopada 2019.

Hush! Full music

Jest to festiwal stworzony z myślą o fanach współczesnej muzyki rozrywkowej. To wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się na plaży. Cieszy się ono sporym zainteresowaniem, o czym świadczy ponad 10-letnia już jego historia. Każdego roku jest to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych. W ramach dwudniowego festiwalu na scenie pojawia się kilkadziesiąt gwiazd lokalnej muzyki oraz artystów z zagranicy. Przekrój muzyczny Hush! Full music jest bardzo zróżnicowany. Zobaczyć tu można występy przedstawicieli wielu gatunków, jak rock, metal, pop, czy muzyka elektroniczna.

To tylko niektóre z wielu ciekawych wydarzeń w Makau. Pełen kalendarz znaleźć można na specjalnej rządowej stronie internetowej macaotourism.gov.mo.