Jak utrzymać dobrą formę podczas podróży?

przez | Grudzień 11, 2018

Wiele osób, które uprawiają sport, zauważa, że podczas dłuższych urlopów i wakacji ich kondycja spada. Niektórzy ludzie wolą zrobić sobie przerwę i po prostu cieszyć się oglądaniem sportu i obstawianiem ich online za pomocą ForBET kod promocyjny. Jak połączyć ze sobą podróżowanie i utrzymywanie dobrej formy – zarówno psychicznej jak i fizycznej? Jeśli podróżujesz po górach, możesz spróbować jeździć na nartach jako aktywność fizyczna. Sporty zimowe, o których więcej można przeczytać na elubin.pl, są coraz bardziej popularne wśród osób w każdym wieku. Istnieje na to kilka dobrych i sprawdzonych sposobów.

W zdrowym ciele zdrowy duch

To znane powiedzenie ma w sobie wiele prawdy. Nie jest tajemnicą, że im lepiej czujemy się fizycznie, tym lepiej funkcjonuje nasza psychika. Zarówno uprawianie sportu, jak i związana z tym (zazwyczaj) atrakcyjna sylwetka, dobrze wpływają na nasze samopoczucie. Aktywność fizyczna sprawia, że w mózgu wytwarza się dopamina – hormon szczęścia. Co więcej, nawet świadomość tego, że ćwiczymy, regularnie uprawiamy sport, podnosi naszą samoocenę. To przecież pewien sukces, bo nie każdy ma tyle samodyscypliny i wytrwałości, by to robić. Aby więc być w dobrej formie fizycznie i psychicznie warto po prostu swoją aktywność utrzymywać.

Oczywiście na utrzymanie dobrej kondycji psychicznej jest wiele innych sposobów, niż tylko fizyczna aktywność. Niektórzy wolą po prostu pograć w gry online, żeby zadbać o swoją koncentrację i przy okazji się zrelaksować. I nie ma w tym nic złego, o ile nie koncentrujemy się zbytnio na takiej formie rozrywki. Warto brać pod uwagę fakt, że to, co na krótką metę nas relaksuje, w dłuższej perspektywie może raczej pogorszyć nasz stan zarówno psychiczny, jak i fizyczny.

Ale jak nie stracić formy na urlopie?

Urlop jest takim momentem, kiedy nastawiamy się na relaks i dobrą zabawę, a nie każdy uważa, że “katowanie się” ćwiczeniami fizycznymi to dobry sposób na odpoczynek. Jednocześnie jeśli przez cały rok dbaliśmy formę i podczas urlopu nie chcemy jej stracić, to na wakacjach też powinniśmy zwracać na nią uwagę.

Od czego zacząć? Najpierw sprawy najbardziej oczywiste: odżywianie i używki. Choć na wypoczynku zwykle w tych kwestiach pozwalamy sobie na więcej, to jednak warto pamiętać, że kolejne drinki nie wpływają dobrze na stan naszych mięśni i dostarczają dużo nadprogramowych kalorii. Podobnie zbyt obfite i tłuste posiłki. Dajmy sobie nieco luzu, ale nie dawajmy przyzwolenia na przesadę. Warto po prostu pamiętać, że wszystko to, co przysporzymy sobie podczas urlopu, potem będziemy musieli zrzucić i prawdopodobnie wymagać to będzie od nas większego wysiłku.

Ćwiczenia na końcu świata

Jadąc na urlop zorientujmy się czy w hotelu, w którym będziemy nocować nie ma siłowni. Obecnie niemal w każdym obiekcie tego typu znajduje się sprzęt do ćwiczeń do dyspozycji klientów. A jeśli nie, to możemy poszukać siłowni miejskiej. Jeśli to się nie uda, to postawmy na taką formę aktywności, którą możemy uprawiać wszędzie. A tak jest choćby z bieganiem. Jedyne, czego potrzebujemy, to wygodne obuwie. Jogging wzdłuż plaży lub nadmorskim bulwarem może być dobrym sposobem na poznanie okolicy.

Pamiętajmy, by aktywność planować o takich porach, by nie kolidowała ze zwiedzaniem okolicy czy wieczornym wyjściem. W przeciwnym razie możemy czuć się mniej zmotywowani. I – na koniec – ćwiczymy krócej, niż zwykle, ale dobrze wykorzystajmy każdą minutę ćwiczeń.

Art. spons.